torebka z wyszytym czerwonym słoniem

Nie ulega wątpliwości, że nawet bardzo proste dodatki i niebanalne ozdoby stanowią trzon wielu ciekawych stylizacji. Jednym z najbardziej funkcjonalnych i zarazem interesujących dodatków bywają torebki i torby – choćby takie na zakupy. Właściwie dobrane potrafią nadać ubraniu niepowtarzalnego charakteru i wyjątkowości.

Nic jednak tak bardzo nie przykuwa uwagi jak interesująca i niepowtarzalna torba. Dlaczego by więc nie uszyć jej własnoręcznie? Wbrew pozorom nie jest to zadanie ani karkołomne, ani też zbyt czasochłonne. Wystarczy odrobina kreatywności, kilka skrawków materiału i maszyna do szycia.

Potrzebujesz:

2 kawałki materiału na główną komorę
2 kawałki materiału na podszewkę
1 średni kawałek materiału na kieszeń zewnętrzną
1 mniejszy kawałek materiału na kieszeń wewnętrzną
2 metry taśmy rypsowej na szelki lub uszy
nici w odpowiednim odcieniu
maszyna do szycia

Szycie torebki krok po kroku

Wykonanie własnej torebki najlepiej rozpocząć od naszycia kieszeni wewnętrznej na podszewkę. Następnie trzeba tę samą operację wykonać dla kieszeni zewnętrznej i przymocować ją do materiału przeznaczonego na komorę główną.

Tak przygotowany materiał należy wywrócić na lewą stronę i zszyć ze sobą obie części komory głównej. Kiedy ten etap pracy jest zakończony, można z powodzeniem przyszyć taśmę rypsową, która rewelacyjnie sprawdzi się jako uszy w torbie na zakupy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *