różne rodzaje sukienek na manekinach i dodatki

różne rodzaje sukienek na manekinach i dodatki

Podobno każdej kobiecie do twarzy w sukience. Trudno się z tym nie zgodzić. Jednak przede wszystkim należy pamiętać o tym, że sukienka powinna być dostosowana do okazji, z jakiej jest wkładana.

Sukienka na codzień
W przypadku sukienek zakładanych na co dzień – na zakupy, na uczelnię czy na spotkanie ze znajomymi – nie ma w zasadzie większych ograniczeń. Dozwolone są niemal wszystkie fasony, wzory i kolory. Wyjątkiem są sukienki noszone do pracy, w której obowiązuje ścisły dress code; wówczas nie wypada zakładać jaskrawych barw (najlepiej sprawdzają się odcienie szarości, bieli, granatu i beżu). Optymalną długością będzie midi, czyli sukienka sięgająca nad kolano.

Sukienka koktajlowa
Na randkę, wyjście na przyjęcie, do teatru czy imieniny świetnie sprawdzi się sukienka koktajlowa. Jest elegancka i uniwersalna. Jej optymalna długość to taka, która zakrywa kolana. Nie powinna odsłaniać też zbyt wiele ciała. Jest to niewątpliwie sukienka, którą każda kobieta powinna mieć w swojej szafie.

Suknia wieczorowa
Na ślub, elegancki bal czy bankiet najbardziej odpowiednia będzie długa suknia wieczorowa. Często w sprzedaży można spotkać bogato zdobione cekinami czy koralikami modele. Należy jednak pamiętać,że niektóre okazje wymagają zachowania dystyngowanej powagi, do której błyszczące zdobienia mogą nie pasować. Połyskliwa suknia będzie odpowiednia w przypadku balu sylwestrowego, natomiast jeśli chodzi o poważne przyjęcie – lepiej sprawdzi się jej bardziej stonowana wersja.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *