kobieta w krótko-długiej sukience

Każda kobieta wybierająca się na wesele staje przed bardzo poważnym dylematem dotyczącym wyboru sukienki. Oczywistym jest, że musi to być sukienka wyjątkowa, lecz jednocześnie taka, która pozostawi pewną dozę umiaru, w końcu to nie my będziemy najważniejszą kobietą tego wieczoru.

Jak dobrać odpowiednią sukienkę na wesele?

Pierwszą i najważniejszą zasadą dotyczącą wyboru sukienki jest absolutny zakaz zakładania koloru białego. Biała sukienka zarezerwowana jest dla panny młodej.
Bardzo popularne ostatnimi czasy sukienki w kolorach pastelowych bez odpowiedniego wzmocnienia bywają nieco nudne. Warto jest więc w przypadku wyboru takiej sukienki, wzbogacić ją o mocniejsze akcenty kolorystyczne w postaci np. dodatków lub wykończenia.

Podobna do zasady białej sukienki, jest zasada czarnej sukienki. Ten kolor również nie jest wskazany ze względu na swoje pogrzebowe konotacje. Należy więc również i tego koloru unikać.

Ważną cechą sukienki na ślub jest jej długość. Koniecznie trzeba pamiętać, że część ceremonii odbywać się będzie w kościele, zatem zbyt wyzywająca sukienka będzie odrobinę niestosowna. Najlepiej jest wybrać sukienki midi, ich długość będzie na tyle odpowiedni, aby zakryć wszystko co powinno być ukryte, a jednocześnie zapewni swobodę i nieskrępowane ruchy w tańcu.
Na koniec pozostaje kwestia materiału, z jakiego wybrać sukienkę. Najlepiej jest wybrać materiał, który bardzo dobrze się prezentuje i cechuje się dużą elegancją, jest to np. jedwab, atłas, lub też koronka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *